Pora na kolejne emocje w Mrozowskiej Lidze Szóstek. Już w niedzielę 16 ekip powalczy o kolejne punkty w edycji Wiosna 2026. Wiemy, że nowa formuła ligi powoduje, że każde zdobyte oczko przybliża drużyny do kwalifikacji do turnieju finałowego. Kto powiększy swój dorobek?
Na początku WKS zagra z Dżentelmenami. Ci pierwsi rozpędzeni po rekordowym zwycięstwie w zeszłym tygodniu, tym razem czeka ich o wiele trudniejsze zadanie? Dżentelmeni to ekipa, która z edycji na edycję, z meczu na mecz nabiera cennego doświadczenia. Ten mecz o godzinie 11:00.
Bardzo interesująco zapowiada się drugie spotkanie dnia, Canarinhos zagra z FC Skorupy. Kanarki perfekcyjnie rozpoczęli sezon. Szeroka kadra, niezła gra, nowe stroje i wysokie zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu. Wygląda na to, że to ma być nowa jakość na boisku i powrót do najlepszych czasów w ml6, na przeciw jednak… Skorupy mimo porażki w pierwszym spotkaniu z FPS zaprezentowali się naprawdę solidnie. W tym meczu nawet pachniało niespodzianką. Jeśli drużyna utrzyma taką dyspozycję obejrzymy zacięte spotkanie.
W trzecim meczu To Tylko My podejmą Watrę Team. Ciekawy mecz, w którym faworytem jest TTM. Watra doznała bolesnej porażki w pierwszym spotkaniu z Gminą Kotuń. Przydałoby się poprawić humory i zdobyć punkty z wymagającym rywalem. Będzie jednak o to ciężko. To Tylko My napędza dobra forma Huberta Kący. Obie drużyny znają się bardzo dobrze i czekają nas , jak to ktoś kiedyś powiedział derby południa. No to trzeba spodziewać się dobrego spotkania. Kto będzie z tarczą tym razem?
Następnie zobaczymy Kodę i PSG Patok. Grupa Koda tym razem występuję w lidze bez rezerw co powoduję bardzo szeroką kadrę. Oprócz liczebności trzeba zaznaczyć też jakość. Zdecydowanie wygrała w swoim pierwszym meczu z Dżentelmenami. Teraz na ich drodze stanie PSG Patok, który chce jak najszybciej wymazać z pamięci swój ostatni mecz.
Gmina Kotuń zagra z Płomieniem Truszczyn w kolejnym meczu tego dnia meczu. Ci pierwsi w pierwszym swoim meczu zagrali koncert, miło się oglądało ich poczynania. Czy równie łatwo i pewnie zwyciężą w Płomieniem? Raczej nie? Truszczyn przegrał na inaugurację z To Tylko My, ale nie sprzedał łatwo skóry. Kacper Nastaga i spółka pokazali w tym meczu, że stać ich na wyrównane mecze z najlepszymi. Czy potwierdzą to w spotkaniu z Gminą Kotuń?
W kolejnym meczu czekają nas derby. FPS, czyli mistrz poprzedniej edycji zagra z Banana Team. FPS bardzo spokojnie rozpoczął sezon. Trochę wymęczone zwycięstwo ze Skorupami. Gra delikatnie mówiąc, niezbyt porywająca. Ale najważniejsze zdobyte 3 punkty. Ciekawe, czy kolejne oczka będzie można dopisać po meczu z Banana Team, które przegrało swój pierwszy mecz z Canarinhos. Miejmy nadzieję, że stare piłkarskie przysłowie się sprawdzi i że derby przyniosą nam duże emocje bo przecież ,,rządzą się własnymi prawami”. Trzymamy kciuki za FPS i Banany, żeby stworzyli dobre widowisko.
Po derbach zobaczymy mecz Dróg Polu i Verby Team. Dla obu ekip będzie to inauguracja sezonu. Zobaczymy, czym zaskoczą nas obie drużyny. Faworytem Pogrom, ale Verba?… będziemy obserwować. Z ciekawością popatrzymy też na Dróg Pol, który zawsze ma aspirację na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej.
Na koniec Siedlecka Rzeźnia zagra z Koko Jambo Grodzisk. W tym przypadku również start sezonu dla obydwu drużyn. Obie ekipy nieprzewidywalne, mające w swoich składach młodych zawodników. Teoretycznie Rzeźnia jest faworytem, aczkolwiek Koko Jambo stać chyba na podjęcie rękawic w tym spotkaniu. Liczymy na fajne widowsko na koniec dnia!