Connect with us

SuperPuchar

Kto zdobędzie Superpuchar ML6!

Kto zdobędzie Superpuchar ML6! Odpowiedź na to pytanie nadejdzie w niedzielę 07.04.24.r (pierwszy gwizdek o godz. 14:00).
Czy będzie to interesujące spotkanie? Na pewno, warto zobaczyć kto w takiej prestiżowej konfrontacji będzie lepszy. W składach obu zespołów jest wielu znakomitych zawodników, a już dla ich umiejętności warto wybrać się na ten bardzo ciekawie zapowiadający się mecz.

Sprawdzam MBM i 23. BLT
Ciężko wskazać faworyta tego meczu. Ale pokuszę się o małą analizę tego meczu! Zanim do tego przejdę, domyślam się, że „ligowa stawka” będzie bacznie przyglądać się obu zespołom, w kontekście rozpoczynających się niedługo rozgrywek ligowych.

Kto ile ma szans – MBM – Jeżeli sięgniemy do historii poczynań obu zespołów ML6, to znacznie mniejszą ma MBM, który regularnie uczestniczył w rozgrywkach (turniejach jednodniowych, liga halowa), ale nigdy w sezonie ligowym na trawie. Dlatego też, odnośnikiem będą tutaj ww. turnieje. Jednym z najlepszych turniejów w wykonaniu zespołu Przemka Żelazowskiego, na pewno był Puchar Mrozów, gdzie już po pierwszych meczach, stali się faworytem tego turnieju (forma dnia). Fazę grupową przebrnęli bez najmniejszych problemów. W zażartej walce i bramce w ostatniej sekundzie doprowadzili do remisu w meczu półfinałowym z To Tylko My i po rzutach karnych awansowali do finału, gdzie końcowo triumfowali. Również w innych turniejach: Wilkowyje Cup, Liga Halowa, Puchar Tygodnika Nowy Dzwon faza grupowa to bułka z masłem, schody zaczynały się w fazie pucharowej.
„Problemy play-off? Natomiast poza Pucharem Mrozów, ostanie poczynania drużyny MBM, nie do końca lub wcale, byłe nie pomyśli, przegrany półfinał Wilkowyje Cup 2023 z Pianką Kuflew, przegrany półfinał #mlh 2024 z 23.BLT, przegrany półfinał o Puchar Tygodnika Nowy Dzwon. Oczywiście nie zmienia to faktu, że jest to topowy zespół, który zawsze jest w gronie faworytów, ale analizując przebieg wydarzeń, daje się zauważyć, że w meczach z drużynami bliskim poziomem oraz gdy występuje dodatkowy czynnik presji stawki meczu, już wtedy nie jest tak kolorowo. Czy SuperPuchar ML6 2024 będzie tym turniejem, który zdejmie klątwę przegranych półfinałów, a w ich gablotach, będziemy widzieć tylko Puchary z napisem „1 miejsce”?
23. BLT – jak teraz cofniemy się pamięcią i policzymy ile dany zespół zdobył, na jakich lokatach plasował się w całej historii ML6, to odpowiedź jest jedna – 23. BLT, obecnie najbardziej utytułowanym zespołem rozgrywek! Wygrywali ligę, wygrywali i plasowali się na podium w MLH, również wysokie lokaty w zakończonych sezonach. Jaka jest recepta? Na to pytanie być może odpowie kapitan zespołu, aczkolwiek patrząc jak zmieniała się kadra wojskowych wniosek jest jeden, sezon po sezonie odpowiednie dobieranie zawodników i zarządzanie zespołem to recepta na sukces. Być może jest to zespół, który miał najlepiej zorganizowany dobór zawodników do danego meczu – czujność i rozwaga przyniosła znakomite wyniki. Wracając do analizy meczu o superpuchar, zadamy sobie pytanie, czy kadra jaką zobaczymy w meczu przeciwko MBM, to kadra, która w teorii na ten mecz jest optymalna, czy być może są to wybory „wymuszone”, a być może wybory wymuszone dadzą… radę. Odpowiedź już 7 kwietnia.

 

Advertisement tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

zobacz również

Advertisement tekst alternatywny tekst alternatywny

More in SuperPuchar

P