dołącz do nas

Fortuna Puchar Polski

MBM zdobywcą Pucharu Mrozów 2023!

Tegoroczny turniej, którego nagrodą główną był bilet na Fortuna Puchar Polski we Wrocławiu stał na bardzo wysokim poziomie! Faza play off to był prawdziwy roller coaster. Kto był i widział na pewno nie żałuje. Zapraszamy do podsumowania Pucharu Mrozów 2023!

Fazę grupową tworzyło 18 drużyn podzielonych na 3 grupy. Na początek na stadionie Watry przy ulicy Tartacznej na murawę wybiegli zawodnicy grupy A i B. W tej pierwszej bezapelacyjnie najlepsza była ekipa To Tylko My, która zdobyła komplet punktów. Na drugim miejscu Gmina Kotuń, a na trzecim miejscu Łatwe 3 Punkty. Ci ostatni musieli czekać na rozwój sytuacji w innych grupach, by przekonać się czy uzyskali awans do ćwierfinału. W grupie B MBM, którzy podobnie jak To My z kompletem punktów meldują się w fazie play off. Drugie miejsce dla Misie Lufa, a trzecie dla FPS. Te trzy drużyny uzyskały awans do następnej fazy turnieju.

W ostatniej grupie C wygrywa zespół Arch-Instal Team. Na drugim miejscu 23.BLT, a na trzecim Koda Grupa. Ci ostatni musieli zmierzyć się z drużyną Łatwe 3 Punkty w konkursie rzutów karnych by rozstrzygnąć kwestie ostatniego miejsca w fazie pucharowej. Jedenastki lepiej wykonywali zawodnicy Łatwych Punktów i to oni uzupełnili grono drużyn z awansem.

W pierwszym ćwierćfinale To Tylko My wygrywa z FPS 2:0. W drugim meczu Łatwe 3 punkty ulegli Arch-Instal 1:0 tracąc bramkę w końcówce meczu, gdzie Daniel Smuga popisał się doskonałym strzałem z dystansu.
Trzeci ćwierćfinał do zwycięstwo MBM z 23.BLT 1:0, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Banasiak. W ostatnim ćwierćfinale po bardzo zaciętym meczu Gmina Kotuń wygrywa z Misie Lufa 3:2.

Po meczach 1/4 finału nadszedł czas na półfinały. I tak działy się rzeczy niemożliwe. Scenariusze niczym w filmach Hitchocka. W pierwszym meczu To Tylko My podejmowali MBM. Był to bardzo wyrównany mecz, w zasadzie od początku do końca. W ostatnich sekundach meczu To Tylko My wywalczają rzut wolny. Niesamowicie mocne uderzenie Dawida Mrozika i wielka radość zawodników w białych koszulkach! MBM wznawiają grę ze środka, ruszają wszyscy na bramkę przeciwników, zostało kilka sekund gry. Jeden z ich zawodników faulowany przed polem karnym. ,,Czarni” decują się na rozegranie na dwa staleg fragmentu gry, podanie na prawą stronę i gooool. Niesamowity sceniariusz. W rzutach karnych lepsi zawodnicy MBM i to oni awansują do finału.

W drugim półfinale Arch-Instal grało z Gminą Kotuń. W trzeciej minucie Arch-Instal wychodzi na prowadzenie, strzela Piotr Kowalczyka, a w 10 minucie wyrównuje Patryk Wróblewski.  Nadal obserwowaliśmy akcję za akcję. W 14 minucie Marcin Kowalczyk strzela na 2:1 dla Arch-Instal. Została minuta i wszyscy myśleli, że już nic tu zdarzyć się nie może. Nic bardziej mylnego. Drugi półfinał nie mógł być gorszy od pierwszego. Ostatnia akcja meczu strzał z dystansu Damiana Brzezika i ten pokonuje Kacpra Jarząbka, mamy remis!!! A w rzutach karnych wygrywają zawodnicy GM Kotuń. Niesamowity scenariusz.
W meczu o 3 miejsce Arch-Instal Team przegrywa 1:2 z To Tylko My. Szybko zdobyta bramka przez Arch-Instal, nie pozwoliła dowieść zwycięskiego rezultatu do końca meczu. W 8 minucie To Tylko doprowadzają do remisu, a ich gra coraz lepiej się „zazębia” czego następstwem była bramka na 1:2. Taki wynik utrzymuje się do końca i ekipa Woźnika na najniższym stpniu podium!

W finale MBM lepszy od Gminy Kotuń!. Mecz pod dyktando MBM, GM Kotuń znakomicie w defensywie i „żelazne płuca” pomimo tak dlugiego, wyczerującego grania. Wynik 0:0 utrzymuje się, aż do 13 min. wtedy to MBM, po mozolnych atakch wreszcie zdobył upragnioną bramkę, a w ostatniej minucie meczu, Mateusz Trąbiński zamyka finał, strzelając na 2:0. Tym samym 23 lipca we Wrocławiu w Fortuna Puchar Polski reprezentatem naszej ligi staje się MBM !!!