Connect with us

Zapowiedź

Cel – zwycięstwo!

Kolejny sezon Mrozowskiej Ligi Szóstek!

Po ponad czteromiesięcznej przerwie zimowej Mrozowska Liga Szóstek inauguruje nowy sezon. Wiosna 2023 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Można powiedzieć, że takich emocji jak w tej edycji jeszcze nie było. Dlaczego? Po pierwsze rekordowa liczba drużyn i zawodników zgłoszonych do rozgrywek, 16 drużyn i ponad 300 zawodników będzie przez rywalizować w tegorocznej edycji. Drugim czynnikiem, który czyni ten sezon wyjątkowy to spadki i awanse. Drużyny zostały podzielone na dwie ligi. Pierwsza ósemka jesieni gra w pierwszej, pozostali w drugiej. Dwie drużyny awansują, dwie spadną. Dodatkowo 6 miejsce z pierwszej ligi zagra baraż z 3 drużyną 2 ligi! Te rozwiązania sprawią, że liga będzie trzymała w napięciu do ostatniej kolejki (dla przypomnienia początek czerwca).

Celem nadrzędnym ML6 jest promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Oprócz tych bardzo ważnych aspektów zawodnicy walczą również o wyjątkowe nagrody. Przede wszystkim trzeba wymienić bilety na rozgrywki ogólnopolskie. Zwycięzca 1 ligi uzyska bilet i dołączy do zwycięzców z jesieni. Mistrzostwa Polski to nie tylko fajna wycieczka i fajna przygoda, a napewno warto powalczyć o bilet!

Zawodnicy drugiej ligi oprócz walki o awans będą rónwnież walczyć o prawo wystąpienia w rozgrywkach ogólnopolskich! „Trzy Rogi i Karny” to rozgrywki, w których występują przedstawiciele nizszych lig w Polsce. Po za biletami na rozgrywki, zawodnicy powalczą o puchary, nagrody indywidualne, co tydzień wyłaniac będziemy zawodnika kolejki, zarówno w pierwszej jak i drugiej lidze., standardowo „drużyna tygodnia” i jeszcze innych atrakcji będzie więcej. Ten sezon będzie wyjątkowy!

Pora wspomnieć o ,,aktorach” spektaklu pt: ML6 Wiosna 2023.
W pierwszej lidze ,,starzy znajomi”. Obrońcy tytułu: To Tylko My. Zespół, który ponoć delikatnie przebudują kadrę. Będą chcieli być jeszcze silniejsi, żeby wygrać również wiosnę. Wybić im to z głowy będą starali się Canarinhos, wzmocnieni kadrowo napewno stają się jednym z faworytów rozgrywek. Pianka Kuflew, FC Bezimienni i Kornishony to zespoły bardzo silne, nieprzewidywalne, o nich też trzeba pamiętach, myślac o obsadzie podium. Do grupy ,, czarnych koni” trzeba zaliczyć FPS, Old Boy Watrę i Kodę. Każdy z tych zespołów może zadziwić na koniec sezonu.
Również ciekawie zapowiada się rywalizacja w drugiej lidze. Zespoły tam występujące na pewno nie ustępują poziomem pierwszoligowcom. Będą emocje, bo każda z ekip zapowiada walkę o awans. Miejsca są dwa plus trzecie w barażu. Celem w każdym meczu na pewno będzie zwycięstwo. 

Jeśli chodzi o faworytów to: 23 Baza Lotnictwa Taktycznego, wojskowi w sezonie halowym pokazali siłę i doświadczenie, czy pójda za ciosem?
Dwie nowe drużyny z powiatu siedleckiego – Gmina Kotuń i Orzeł Siedlce, te ekipy pozostają niewiadomą, ale zapewne mają chrapkę na awans. W zespole Gmina Kotuń wystąpi kilka znanych twarzy, które oglądaliśmy w poprzednim sezonie w drużynie Ursusa Dąbrówka. Orzeł Siedlce natomiast zupełnie nowa drużyna. Jesteśmy ciekawi pierwszych meczów i umiejętności jakie pokażą – Galactic, Young Boys Grodzisk i Albatrosi to teamy złożone z młodych zawodników. A jak wiemy, młodzi, potrafią zaskakiwać. 

 Rozkład jazdy na niedzielę:

11:00 Galactic Football – MK Gwiazdy
12:00 FC Albatros – YB Grodzisk
13:00 Gmina Kotuń – Orzeł Siedlce
14:00 23 BLT – Płomień Truszczyn
15:00 Kornishon – To Tylko My
16:00 FPS – Old Boy Watra
17:00 Koda Grupa – Canarinhos
18:00 Pianka – FC Bezimienni

Advertisement tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

zobacz również

Advertisement tekst alternatywny tekst alternatywny

More in Zapowiedź

P